top of page

İmpo

Temelleri 1969’da İzmir’de atılan İMPO Motor Pompa, faaliyetlerine Batı Anadolu illerinde daha çok zirai alanda hizmet vererek başlamış ve bugün Türkiye’deki dalgıç motor ve pompa sektöründe en kapsamlı üretimi gerçekleştiren firma haline gelmiştir.

İMPO, 4’’ ve 10’’ arasında 350’den fazla dalgıç pompa tipi ve 0,5 HP’den 250 HP’ye kadar dalgıç motorları ile sarılabilir dalgıç motor, döküm, noril ve paslanmaz dalgıç pompa, hidrofor ve aksesuarları, ithal ve yerli santrifüj ve drenaj pompaları ile müşterilerinin tüm ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

30.000 m2 alan üzerine kurulu, 12.000 m2 kapalı üretim tesisinde, 400 çalışanı ve güçlü üretim altyapısı ile 50’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştirirken, yurtiçinde de pazar payını arttırmaya her geçen gün devam etmektedir.  

Kuruluşundan bu yana mevcut ürünlerinin kalitesini mükemmele taşımak ve yeni ürünler geliştirmek için kalite ve ar-ge çalışmalarına aralıksız yatırım yapmayı sürdüren İmpo, yıllar içinde oluşan bu bilgi birikimi ve “güvenilir marka” imajı ile yurtiçinde lider konumunu korurken, sektördeki global firmaların dikkatini çekmiş ve  su teknolojileri sektöründe dünyanın lider firmalarından Franklin Electric’in 2011 yılında şirketin ana ortağı olmasıyla globalleşme yolunda ilk adımları atmıştır. Franklin Electric, 2018 yılı itibari ile İmpo’nun tek hissedarı haline gelmiştir.

İMPO, yüksek kaliteye sahip geniş ürün yelpazesi, kapsamlı satış ağı ve hızlı teslimat garantisi ile tüm ürün gruplarında kaliteyi mükemmele çekerken, maliyetleri de arttırmamaya çalışarak, müşterilerine eksiksiz hizmet sunmaya devam etmektedir.

bottom of page